Tahtejõu tuur 2018

23.01.2019

Tahtejõu tuuril kogutud rahaga hangiti puuetega inimestele kümme eriratast, millest kaks saabusid enne jõule Tammistu Perekeskusesse lastele ja noortele kasutamiseks.

Meie ütleme SUUR AITÄH kõikidele rattaentusiastidele pingutamast ja toetamast!

Tahtejõu tuuri pressiteade siin:

PRESSITEADE
13. detsember 2018

Tänavune heategevuslik rattaaktsioon Tahtejõu  tuur http://2018.tahtejoutuur.ee/ kogus piisavalt annetusi, et   kinkida erinevates Eesti paikades tegutsevatele hoolekandeasutustele  ja puuetega inimeste keskustele kümme eriratast.

Suvel kolme päeva jooksul enam kui 1000km läbinud rattaentusiastid  ja tuuri järel annetustelefonidele helistanud inimesed soovisid kinkida keskuste klientidele ja külastajatele võimaluse nautida rattarõõme ning toimetada oma igapäevaseid tegemisi vähema vaevaga. „Paljud füüsilise puudega inimesed saavad kasutada ratast kui abivahendit, mis lihtsustab nende jaoks oluliselt igapäevast liikumist. Kuid ratas kingib neile ka võimaluse omal käel või pere ja sõprade seltsis aktiivselt liikuda ning värskes õhus rattasõitu nautida,“ sõnas Tahtejõu tuuri idee autor Priit Salumäe.

Annetuse abil ostetud jalgrattad jõudsid nelja erivajadustega inimeste hoolekandeasutuseni. Rattaid hakkavad kasutama Eesti Agrenska Fondi Tartumaal asuva Tammistu Perekeskuse hoole all olevad puuetega lapsed ja noored, Põlvamaa Puuetega Inimeste Koja kliendid nii Põlvas kui ka Peril, sotsiaalteenuste keskuse MTÜ Iseseisev Elu Elva kliendid ja MTÜ Tugiliisu Tallinna Kakumäe keskuse kliendid.

„Tahtejõu tuur aitas juba viiendat aastat inimesi, kes soovivad olla jätkuvalt füüsiliselt ja sotsiaalselt aktiivsed vaatamata sellele, et nende liikumisvõime on piiratud. Meie rattaentusiastide seltskond teab, et võimalus iga päev ratta sadulas tunde veeta on privileeg. Seetõttu väntamegi igal aastal tuuri käigus oma võimete piiril puuetega inimestele uute võimaluste kinkimiseks,“ selgitas Salumäe.

Vaata fotosid ratastest ja nende uutest omanikest
SIIN<https://www.dropbox.com/sh/cxya66ot82vgvph/AAAUInCkvmYwwNW0ZdtpWg81a?dl=0>.

Fotod 2018. aasta Tahtejõu tuurist
SIIN<https://2018.tahtejoutuur.ee/pildid/>.

Lisainfo:
Priit Salumäe
Tel 505 5999
www.2018.tahtejoutuur.ee